Radndevu Al

Neden mora terapi?

Mora Terapi sigara bağımlılığınızın fiziksel ve psikolojik boyutlarına etki eden bir yöntemdir.

Mora terapi ilk kez 1975 lerde Almanya'da Dr. Franz Morell tarafından keşfedilen ve 30 yılı aşkın zamandır birçok farklı hastalık için kullanılan bir tedavi şeklidir. Sigara bırakma konusundaki etkinliğinin keşfedilmesi ise sadece 5-6 yıl öncesine dayanır.

Her madde, atomlarının elektron yapısından kaynaklanan ve o maddeye özel olan bir elektromanyetik frekansa sahiptir. Mora sigara bırakma uygulaması, maddenin kimyasal özelliğini değil, bu maddenin yaydığı kendine özel frekansın bilgisini değiştirmek seklinde olur. Bağımlılık yapan tütünün frekans yapısı özel bir teknolojik yöntemle ters çevrilir ve bu bilgi tekrar bedene geri verilir. Bu şekilde bağımlılık yaratan sigaranın bilgisi kişinin bedensel hafızasından silinmesine destek verilmiş olur. Tedavide kullanılan özel frekanslar kişinin duyguları ile sigara arasında oluşan bağın değişmesine destek olarak, sigara tiryakisinin hem fiziksel hemde psikolojik olarak sigaraya karşı isteksizlik duymasına yardımcı olur.

Sigara bağımlılığı iki ana boyuttan oluşmaktadır

Fiziksel Bağımlılık

Sigaranın içerisinde bulunan nikotin, yüksek derecede bağımlılık yaratan maddelerden biri. Vücudunuz bu maddeye alışıyor ve normal faaliyetlerinde bulunabilmesi için belli bir miktar almak zorunda hissediyor. Günlük alışılan dozdan daha az kullanıldığında kendinizi sıkıntılı ve gergin hissetmeye başlıyorsunuz.

Sigaraya atfettiğiniz hoş duygular, sigara içerken zevk almanız, daha iyi konsantre olmanız vb. aslında sigara içişleriniz arasındaki nikotin seviyesinin azalmasından oluşan gerginliğin yeni bir sigara yakarak giderilmesidir.

Fiziksel bağımlılığın tedavisi için maddeden alınan frekans,elektromanyetik olarak ters çevrilerek vücudun meridyen sistemi dediğimiz enerji alanına iletilir. Bunun sonunda kişinin fiziksel bağımlılığıyla madde arasındaki frekans bağının koparılmasına yardımcıı olunur.

Psikolojik Bağımlılık

Sigara bağımlısı, sigaraya başladıktan bir süre sonra bağımlılığın psikolojik boyutu aktif olmaya başlar. Bağımlı belirli psikolojik durum veya fiziksel aktiviteyi sigara ile tamamlamaya başlar.

Sevinç, sıkıntı, üzüntü gibi psikolojik durumlar veya arabada sigara içmek, kahveyle sigara içmek gibi fiziksel aktiviteler artık sigarayla ilişkilendirmiş durumdadır.

Sigara ile benzer durumlar arasında bir bağ gelişir ve sigara olmadan yaşanılan duygular tamamlanamaz. Bu yüzden sigara bagımlıları sigarayı bırakma esnasında buyük bir boşluk yasayacaklarını düşünerek müthiş bir endişe duyarlar ve bu sigarayı bırakma konusunda bir kararsızlık hatta bir dirence bile dönüşür.

MORA-Terapi, fiziksel bağımlılığın yarattığı sigara isteğini azalmasına destek verir. 

Ayrıca psikolojik bağımlılığınızın üstünden gelmeniz ve uzun vadeli sigara bırakma sürecinde daha başarılı olabilmeniz için uzun süreli destek ve takip önem taşımaktadır.
Bu amaçla;

  • Ücretsiz Mora terapi destek seanslarıPsikolojik bağımlılığınızı yenmeniz biraz vakit almaktadır. Bu süreçte terapistlerimiz tarafından gerekli görülürse Mora Terapi destek seanslarına alınırsınız.
  • 3 ay süresince telefon ve SMS le motivasyon, takip ve kontrolMora Terapi uygulamasından sonra sigara bırakma sürecinde sizi yalnız bırakmıyoruz. Telefon ve SMS yoluyla yanınızda olup, psikolojik bağımlılığınızdan daha rahat kurtulmanızı sağlıyoruz

Not : Sitemizde anlatılanlar klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir.Mora Terapiyle yapılan destek uygulamaları tamamlayıcı ve destekleyici uygulamalar olarak değerlendirilmelidir. Uygulamaların sonucu kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir.